www.toalety.szczecin.fc.pl

Pomoc

Skok wsteczStrona głównaMapa serwisuKsięga gości

TOALETY NIEGDYŚ & TOALETY DZIŚ > TERAŹNIEJSZOŚĆ > TOALETY PRZENOŚNE
Inne strony z tej kategorii: [ Łazienki dziś ] | [ Baterie ] | [ Ciekawostki ]

    W 1973 roku Fred Edwards - żyjący w Niemczech Amerykanin, sprowadził pierwsze przenośne toalety z Ameryki do Europy. Założył firmę Port San Ser i sieć oddziałów na terenie Niemiec. Była to pierwsza i przez długi czas jedyna firma w Niemczech i Europie zajmującą się wynajem i serwisem przenośnych toalet. Fred Edwards chciał zapewnić usługi, które rozwiążą dwa podstawowe problemy - intymność i higiena oraz ochrona środowiska w miejscach gdzie organizowane są duże imprezy masowe a brakuje infrastruktury sanitarnej.

    Przenośne toalety używane są przede wszystkim dla potrzeb wojska, na budowach oraz podczas różnego rodzaju imprez. Właśnie podczas dużych imprez, świetnym rozwiązaniem jest przenośny pisuar, który przy 400 litrowym zbiorniku, pozwala nawet na 600-krotne spłukanie. Komfortu dodaje stabilna i anty-poślizgowa podłoga. Pisuar taki posiada również możliwość przytwierdzenia na stałe do podłoża, oraz podłączenia do kanalizacji.

     Nowoczesne toalety przenośne wyposażone są w automatyczne spłukiwanie, co oznacza, że nie trzeba już za każdym razem oglądać zawartości zbiornika. W toaletach znajdują się także komfortowe umywalki z dozownikiem mydła i ręcznikami papierowymi. Do najnowszych wynalazków, należy także zainstalowanie w przenośnych toaletach mechanicznej wentylacji oraz bojlerów podgrzewających wodę oraz nawet kabina prysznicową. W przypadku toalet przenośnych, które często narażone są na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, ważne jest aby tworzywo, z którego zostały zrobione, było odporne na wpływ niskich i wysokich temperatur. Ważnym elementem jest również to, że firmy wynajmujące lub sprzedające przenośne toalety, oferują wszelkiego rodzaju "opiekę" nad sprzętem. Można tu zaliczyć np. opróżnianie, odkażanie i mycie zbiornika na fekalia, uzupełnianie papieru toaletowego i mydła, czy wykonanie niezbędnych napraw.


Inne strony z tej kategorii: [ Łazienki dziś ] | [ Baterie] | [ Ciekawostki ]

Wszelkie prawa zastrzeżone l2, l3 dywany-miks.pl